Promovează și tu anunțuri de angajare prin Echoz! Promovează și tu!

Job

Proiecte

Companie

Birou

Salariu

Etape

Programator Back End

Job @ Breeze Mobile Marketing SRL

Breeze Mobile cauta un programator bun cunoscator al tehnologiei PHP pentru proiecte de back end, dezvoltare API si dezvoltare CMS

Cerințe

  • Cunostinte bune PHP, HTML, Java script, CSS si baze de date
  • Familiarizare cu CAKE PHP 3.0 si Drupal

Responsabilități

  • Asigura implementarea taskurilor stabilite de comun acord cu respectarea stricta a termenelor de livrare
  • Identifica solutiile optime de implementare, respectand frame workurile recomandate
  • Activitati de menetenanta si bug fixing

Proiecte

Proiectele sunt aplicatii multiplatforma (mobile, web, smart TV) de diferite complexitati, un exemplu este Dolce Sport Live - aplicatie functionala pe iOS, Android, Windows Phone, Windows Desktop, XBox, Smart TV Orsay si Tizen. Rolul programatorului back end este dezvoltarea solutiei la nivel de server, API pentru platforme si CMS pentru gestionarea dinamica a informatiilor

Technologii

  • PHP- cunostinte bune
  • CAKE PHP 3.0- familiarizare
  • Drupal- familiarizare

Program

Program de lucru 9.30-18.30 Luni Vineri

Superior ierarhic

Programatorul Back End raporteaza direct catre Managing Partner Dan Virtopeanu

Breeze Mobile Marketing SRL

Breeze Mobile este o agentie digitala full service, cu competente deosebite in tehnologiile mobile si dezvoltarea si implementarea de proiecte multi platforma. Breeze este castigatoarea premiului pentru cea mai buna campanie de marketing mobil in 2013 la Mobile Awards Romania si agentia locala cu cele mai multe premii obtinute pentru aplicatiile mobile dezvoltate.

Locația biroului

Strada Vasile Lascar 144-146, sector 2, Bucuresti

Mediul de lucru

Open space

Atmosfera

Atmosfera relaxanta de agentie

Unde se mănâncă

Sunt optiuni multiple, Impinge Tava este printre favoritele angajatilor

Zgomot

Zgomot specific unei zone de open space

Îmbunătățiri

Spatiu modern, balcon, lumina naturala

Vârsta colegilor

Echipa de aproape 20 de oameni, de diferite varste.

Salariu

Salariu se discuta la intalnire si depinde de competentele candidatului

Extra beneficii

  • Asigurare medicala privata
  • Card de masa
( nu este necesară crearea unui cont )

Pașii procesului de recrutare

Aplicare
Intalnire sa ne cunoastem
Test tehnic
Oferta si raspuns